35. ročník středoškolského poháru v atletice Corny 2016

cornyDne 20. 9. 2016 jsme se zúčastnili 35. ročníku středoškolského poháru v atletice – Corny 2016 v Brně, který se odehrával ve sportovním areálu VUT. Tento rok jsme dosáhli nejlepších výsledků za posledních pět let, chlapci se umístili na 4. místě s celkovým počtem bodů 7580 a dívky na 8. místě s počtem bodů 4679.

Největším úspěchem dívek bylo 1. místo Lucie Křižkové z EPO3 ve skoku vysokém výkonem 1,48 m a tím vylepšila svůj loňský školní rekord. A největším úspěchem chlapců bylo 1. místo ve štafetě, která běžela ve složení Ondřej Ševčík z MS3B, Luděk Matoušek z MEZ1, Lukáš Hvasta z MS2B, Filip Zeman z MEZ2 v novém školním rekordu v čase 2:06.14.

Vynikající 2. místo v běhu na 400 m získal Lukáš Hvasta z MS2B výkonem 53.67 a tím vytvořil nový školní rekord. Dále získala 3. místo v běhu na 200 m výkonem 28.20 a vytvořila tím nový školní rekord Lucie Křižková z EPO3. Taky 3. místo Filipa Zemana z MEZ2 v běhu na 100 metrů výkonem 11:50 bylo úspěchem.

Nový školní rekord vytvořila také Adéla Pomajbíková z IT2A ve vrhu koulí výkonem 7,95 m, a Lucie Křižková z EPO3 ve skoku dalekém výkonem 465 cm.

Nejvíce bodů z našich studentů získal Filip Zeman z MEZ2 a to 1194, což je opět rekord školy. V kategorii dívek nejvíce bodů získala Lucie Křižková a to 1214, opět rekord školy.