Atleti vybojovali bronz na Středoškolském poháru

DSC_0128Začátek školního roku již tradičně v středoškolských soutěžích patří atletice. Soutěží družstva, za která mohou nastoupit max. 3 závodníci v každé disciplíně (běhy na 60m, 400m a 1500m, skok daleký a vysoký a vrh koulí) a na závěr se běží štafeta 4x200m.
Náš školní tým chlapců závodil ve složení Lukáš Hvasta, Martin Slavíček, Lukáš Trtílek, Tomáš Měsíček, Petr Gaszczyk, Jan Janík, David Zedníček, Marek Paralič, Robin Langer a Vojtěch Prokeš. Až na první tři jmenované se jednalo o nově poskládaný tým, složený především z žáků 1. a 2. ročníku, který hned dosáhl na 3. místo v soutěži.
Tento celkový výsledek stejně jako výkony jednotlivých závodníků dávají naší škole šance uspět i v dalších letech. Všichni naši atleti předvedli vynikající výkony často i na hranici osobních rekordů a někdy i za ni. Přesto musíme vyzvednout především 1. místo v disciplíně vrh koulí Martina Slavíčka, který výkonem 14,10 m vytvořil nový rekord školy. Ten výrazně zlepšil také Lukáš Hvasta v běhu na 400m, když celkově skončil třetí výkonem 51,75 s. Na medailové pozici ještě doběhl Marek Paralič v běhu na 60m (celkové 2. místo za čas 7,53 s) a druhá skončila také naše štafeta ve složení Paralič, Gaszczyk, Zedníček a Hvasta.
Všem závodníkům patří dík za skvělou reprezentaci školy.