Kdo jsme?

Historie a současnost školy

Historie školy

Historie školy začíná v roce 1918 a je úzce spjata se vznikem Zbrojovky Brno. Tato firma původně opravovala automobily, pušky, telefonní a železniční zařízení a nářadí. Montovala také německé a rakouské pušky Maser a Mannlicher, později i svoje vlastní. V průběhu času se zde kromě pušek a kulometů vyráběly i automobily, motory, psací stroje a traktory.

Historie skutečné školy se však váže až k září roku 1931, kdy byly Ministerstvem školství a osvěty schváleny Stanovy odborné učňovské školy pro živnosti československé Zbrojovky a.s. v Brně. První „Tovární učňovská škola pro živnosti československé Zbrojovky a.s.“ sídlila v Nové ulici (dnešní Šumavské), později přešla do hlavního závodu Zbrojovky a.s. na Lazaretní ulici.

Současnost

Rokem 1989 se otevírá nová kapitola v dějinách nejen naší společnosti, ale také naší školy. Střední škola zabezpečuje výuku v učebních oborech ukončených výučním listem a současně ve studijních oborech s maturitou. Mezi jednotlivými obory existuje vzájemná prostupnost a vzdělávací cestu si student může volit podle svého zájmu a dosahovaných studijních výsledků. Je školou celoživotního vzdělávání pracovníků, protože vedle uvedených učebních a studijních oborů zabezpečuje nástavbové studium, odborné specializační a rekvalifikační kurzy a semináře a další formy vzdělávání podle požadavků trhu práce.

Naše škola je jednou z největších středních odborných škol zřizovaných JMK. Je stabilní vzdělávací institucí s významem daleko přesahujícím náš region.

SŠTE Olomoucká

Kdo jsme dnes?

SŠTE Brno je dynamické vzdělávací centrum, které připravuje studenty na výzvy 21. století. Naše škola vyniká v oborech informačních technologií, elektroniky, strojírenství a ekonomiky, přičemž využívá nejmodernější metody výuky včetně e-learningu a interaktivních technologií. Jsme hrdí na naše mezinárodní úspěchy a aktivní zapojení do evropských projektů, což našim studentům otevírá dveře do světa.

Díky špičkovému vybavení a úzké spolupráci s desítkami firem v regionu poskytujeme našim studentům nejen teoretické znalosti, ale i neocenitelné praktické zkušenosti. SŠTE Brno není jen vzdělávací instituce - je to komplexní ekosystém podporující rozvoj talentů, kde se o studenty staráme po všech stránkách, od kariérového poradenství až po podporu sportovně nadaných žáků. Jsme mostem mezi vzděláním a úspěšnou kariérou, místem, kde se formuje budoucnost technického a ekonomického světa.

Spolupracujeme s těmi nejlepšími

Obory pro budoucnost