Projekt – Vlak pro Evropu

comenius_80.gif
vlak.jpg
„Vlak pro Evropu“

• Naše škola je zapojena do programu Comenius , který koordinuje Národní agentura pro evropské vzdělávací programy (NAEP) v rámci vzdělávacích programů mezinárodní spolupráce.
  • Projekt se realizuje pod názvem  „Evropský CNC projekt – Vlak pro Evropu“ a jeho cílem je spolupráce evropských středních škol se strojírenským zaměřením v oblasti CNC techniky.
  • Účast na  projektu nám nabídla v roce 2006 německá škola Berufsschule  BBS Bad Kreuznach, která je koordinující školou projektu, a naše škola je jedinou školou v ČR, která je do projektu zapojena.
  • V listopadu 2006 jsme se zúčastnili přípravné návštěvy u koordinující školy, kde jsme se společně se 14 evropskými školami dohodli na  zaměření, náplni  a cílech (rozměry vlaku) tohoto svým rozsahem a počtem zúčastněných škol  největšího evropského projektu v rámci Comenius-Partnerství škol.
  • Po přípravné návštěvě se do termínu podání přihlášky do projektu přihlásily další evropské školy, takže v současné době je v projektu zapojeno 24 škol z 22 evropských zemí.
  • Obsahem projektu je:
    • Spolupráce partnerských škol v oblasti  CNC techniky
    • Společným produktem této spolupráce bude „Vlak pro Evropu“, který bude složen z funkčních modelů lokomotiv a vagónů a má charakterizovat integraci evropských škol v oblasti CNC techniky
    • Lokomotivy budou společným návrhem žáků škol, každá škola vyrobí několik součástí pro lokomotivy
    • Vagony budou vyrobeny podle vlastních návrhů žáků škol a mají specifikovat zemi školy
    • V závěru projektu bude „Vlak pro Evropu“ společně sestaven a jako příklad evropské spolupráce představen v prostorách evropského parlamentu
  • Projektové aktivity jsou organizovány do 3 pracovních skupin :
    • Skupina A – lokomotivy
    • Skupina B – součásti
    • Skupina C – všeobecná podpora
      Každá škola pracuje v těchto skupinách  na konkrétních úkolech
  • Pracovní schůzky: